OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

STUDIO EG 

Magazín Egovernment, spolu se svými partnery, připravil speciální formát diskuzí - STUDIO EGOVERNMENT. Reagujeme tak na skutečnost, kdy  s ohledem na určitá omezení, není možné pořádat klasické semináře a konference. I proto jsme se rozhodli pozvat vybrané hosty do televizního studia, k diskuzi na zvolené téma. Do této diskuze měli možnost vstoupit další oslovení odborníci prostřednictvím videokonference. 

Nyní připravujeme Studio Egovernment na termín  3. 6. 2020 s tématem

PARTNER STUDIA
ICA
bankovní asociace
 

ELEKTRONICKÁ IDENTITA PRO VŠECHNY

přímý přenos, nebo záznam budete moci sledovat na (příslušné odkazy budou k dispozici 3. 6. 2020): 

  • na webových stránkách Magazínu Egovernment
  • v rámci FB Magazínu Egovernment  
  • v rámci YouTube kanálu Magazínu Egovernment

SONIA - identita pro 5 milionů občanů. I tak se často hovoří o BankID.  Novela Bankovního zákona by totiž měla umožnit využití banovní identity (tedy přístupových hesel do našeho elektronického bankovnictví) i ke komunikaci se státem. Stane se tak od 1. 1. 2021.

Opravdu bude najednou elektronickou komunikaci se státem využívat 5 milionů občanů?

Co všechno úředního si díky tomu budeme moci vyřídit elektronickiu cestou?

Proč jsme tento nástroj nevyužili v době karantény?


Zdeněk ZajíčekZDĚNĚK ZAJÍČEK

Vladimír Dzurilla

VLADIMÍR DZURILLA

KUCHAŘPETR KUCHAŘ

Petr BudišPETR BUDIŠ

Pozvání do STUDIA EGOVERNMENT přijali:

Ing. Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci

zmocněnec vlády pro IT a digitalizaci, ředitel Národní agentury pro komunikační a informační technologie, generální ředitel Státní pokladny centra sdílených služeb, zodpovídá mimo jiné za naplňování strategie Digitální Česko

 

Mgr. Zdeněk Zajíček, prezident ICT Unie

Prezident ICT Unie, dřívě náměstek ministra vnitra, náměstek ministra spravedlnosti, náměstek ministra financí vždy s důrazem na elektronizaci veřejné správy. Spoluautor projektu eGON, sítě kontaktních míst Czech POINT, spoluzakladatel sdružení eStát, spoluzaladatel iniciativy 202020.

 

Ing. Petr Budiš, Ph.D., MBA,  generální ředitel a předseda představenstva, První certifikační autorita, a.s.

je dlouholetým předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti První certifikační autorita, a.s., která je v současnosti největším poskytovatelem komplexních služeb vytvářejících důvěru v ČR - vydávání a správy certifikátů, vydávání časových razítek, ověřování podpisu  aj. Společnost v posledním desetiletí tržby 
z obchodní činnosti téměř ztrojnásobila. Podíl zahraničních tržeb činí více než třicet procent. Služby jsou orientovány především na potřeby veřejné správy, finančních institucí a zdravotnictví.

 
Ing. Petr Kuchař, ředitel, odbor Hlavního architekta eGovernmentu, MV ČR

spoluzakladatel firmy ABRA Software, která se specializuje na ekonomické systémy pro podnikatele. Řadu let působil jako člen představenstva ICT unie, nyní už šestým rokem řídí odbor Hlavního architekta eGovernmentu na MV ČR. Je jedním z autorů prováděcích dokumentů k Informační koncepci ČR, zejména Národního architektonického plánu. Od ledna 2020, na základě kompetencí MV dle novely zákona č.365/2000 o ISVS vydává stanoviska k výdajům na ICT celé veřejné správy. Elektronická identita vč. elektronických identifikátorů FO patří mezi jeho hlavní profesní témata.

 

 

 

 

 

 


DOTAZ DO STUDIA

Pokud nám chcete zaslat dotaz, nebo připomínku k uvedené diskuzi, můžete tak učinit v předstihu už nyní, nebo v průběhu přímého přenosu (3. 6. 2020 od 14:00).

Vaše dotazy jsou ANONYMNÍ. Stačí vyplnit a odeslat tento formulář.


 

 

 

 

 


 

Pokud Vás zajímá, jak vypadalo naše první STUDIO EGOVERNMENT na téma

COVID 19 - A ČESKO JE DIGITÁLNÍ  (13. 5. 2020)

můžete využít odkaz níž. Podrobnější informace pak naleznete ZDE

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.