Cisco nabízí pomoc v době šíření koronaviru

 

Obtížné období, které s sebou přináší šíření onemocnění COVID-19, nám ukazuje, že v první linii nestojí jen zdravotníci, policisté a další nepostradatelné profese, ale také představitelé veřejné správy. Odpovědní činitelé proto musí právě nyní reagovat rychle a přijímat efektivní opatření, která pomohou ochránit občany i ekonomiku.

Aby toho mohli dosáhnout, musí zajistit zachování plné provozuschopnosti svých úřadů, zvlášť když je nyní logická snaha o minimalizaci osobního kontaktu. To ale není snadný úkol ve chvíli, kdy je potřeba realizovat okamžité schůzky a přijímat na jejich základě rozhodnutí. K tomuto účelu se jako ideální jeví využití technologií pro vzdálenou komunikaci a spolupráci. Ty umožní okamžité uspořádání schůzky se všemi výhodami osobního setkání, ale bez rizika šíření onemocnění. Důležité složky řízení tak neriskují, že budou vyřazeny z provozu.

 

Videokonference zajišťují lepší koordinaci veřejné správy

Aktuálně roste poptávka po těchto řešeních napříč průmyslovými sektory a ani ten veřejný není výjimkou. Před nynější krizí již některé úřady tyto technologie využívaly, ale většina s nimi ještě zkušenost nemá. Proto pro ně nyní může být náročnější rychle vybrat správné řešení a zapojit ho do běžného fungování úřadu – tedy osvojit si ovládání technologie i principy vzdálené komunikace. Společnost Cisco proto přišla s nabídkou poskytnout zdarma své řešení pro vzdálenou komunikaci a spolupráci Webex.

Jako jedna z prvních využila tuto nabídku vláda ČR a vybraná ministerstva. Ve svém příspěvku na sociální síti o tom informoval zmocněnec vlády pro oblast IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla: „Pár hodin po tom, co nám Cisco nabídlo videokonference zdarma, jsme zavezli veškeré vybavení na jednotlivá ministerstva a záhy vše připravili k tomu, aby bylo možné první online zasedání vlády. Doladili jsme i tiskové konference, kde se novináři připojují a online pokládají dotazy. Dnes, po 4 dnech od nasazení, to vypadá jako rutina.

VLADA WEBEXVláda České republiky využívá řešení Cisco pro zasedání, komunikaci a koordinaci aktivit (foto: LinkedIn V. Dzurilly).

Řešení Cisco Webex usnadní práci nejen zástupcům města, kraje a státu nebo zřizovaných organizací, případně krizového štábu. Využít ho mohou i složky IZS, školy nebo zdravotnická zařízení. Kromě organizování virtuálních schůzek lze Cisco Webex využít i k operativní komunikaci, jednání zastupitelstev, propojení pacientů s jejich blízkými či lékaři nebo ke vzdálené výuce ve virtuálních třídách. Vše bez potřeby cestování, osobního setkávání a z toho pramenícího zvýšeného zdravotního rizika. Nezáleží na tom, kde se účastníci schůzky nacházejí, pro její realizaci stačí jakékoliv zařízení připojené k internetu (notebook, mobil, tablet). To je přesně to, co v těchto podmínkách veřejní činitelé potřebují.

Podle nabídky zveřejněné společností Cisco mohou Webex zdarma využít i jednotlivci. Stačí se registrovat na https://cart.webex.com/sign-up. K získání licence pro celý samosprávní orgán – kraj, město a podobně - je ideální kontaktovat společnost Cisco na e-mailu webex.verejnasprava@cisco.com. Odborníci společnosti pomohou s generováním licence a poskytnou potřebnou podporu při instalaci a další rady.

WEBEX MEETINGSCisco Webex umožňuje:

 • organizovat videohovory až s 200 účastníky;
 • mít neomezený počet virtuálních setkání;
 • ukládat dokumenty v cloudu;
 • nahrávat videohovory;
 • video s vysokým rozlišením (HD);
 • sdílet obrazovky či integrovat kalendář;
 • sdílet soubory a spolupracovat na nich v reálném čase;
 • využívat časově neomezené videohovory.

 

 

Bezpečnostní řešení ochrání data úřadů i občanů

Dalším očekávaným důsledkem současné situace je nárůst kybernetických hrozeb. Oslabené prostředí je totiž ideální příležitostí pro útočníky. Aby fungování veřejné správy nenarušily útoky na IT infrastrukturu, je potřeba věnovat se také jejímu zabezpečení. Zvláště když mnoho lidí nepracuje z kanceláří, kde by byli připojeni do zabezpečené sítě. Cisco proto v rámci pomoci poskytuje také bezplatné licence u produktů pro zajištění kybernetické bezpečnosti. Její nabídka obsahuje:

 • Cisco Umbrella je cloudová bezpečnostní platforma, která poskytuje první linii obrany proti hrozbám na internetu, ať už jsou uživatelé kdekoli;
 • Duo Security umožňuje organizacím ověřovat totožnost uživatelů před samotným přístupem k aplikacím;
 • Cisco AnyConnect Secure Mobility Client umožňuje lidem pracovat odkudkoli na jakýchkoliv zařízeních a mít přitom bezpečný přístup k datům.

Více informací o těchto bezpečnostních řešeních a možnosti jejich pořízení zdarma najdete na http://cs.co/61831QBOD.

 

CISCO BLEDĚ MODRÉ

EG - 1/2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.