Cisco nabízí pomoc veřejné správě: řešení pro vzdálenou komunikaci a zabezpečení dat jsou k dispozici zdarma

Jedním z úkolů veřejné správy je zajistit zachování plné provozuschopnosti úřadů, aby mohly reagovat na potřeby občanů a ochránit je před negativními dopady šířícího se onemocnění. Společnost Cisco se proto rozhodla poskytnout některá svá řešení zdarma a pomoci tak úřadům a institucím veřejné správy překonat současné náročné období.

Jedná se o řešení pro vzdálenou komunikaci a spolupráci Cisco Webex, a také o bezplatné licence pro tři základní produkty na zajištění kybernetické bezpečnosti.

 

Řešení pro komunikaci a spolupráci na dálku

Díky řešení Cisco Webex můžete vzdáleně komunikovat s ostatními zástupci města, kraje či státu nebo zřizovaných organizací, případně krizového štábu. Můžete organizovat operativní virtuální schůzky a řešit organizační záležitosti tak, jak to situace vyžaduje. Bez potřeby cestování, zvýšeného zdravotního rizika a hlavně ihned.

Stejně tak mohou tato řešení využít organizace, jako jsou složky IZS, a zdravotnická zařízení. Nezáleží na tom, kde se účastníci schůzky nacházejí, pro její realizaci stačí jakékoliv zařízení připojené k internetu (notebook, mobil, tablet). Cisco Webex plně podporuje i on-line výuku. Učitelé si mohou jeho prostřednictvím založit virtuální třídu a realizovat interaktivní výuku. Žáci si tak snáze udrží kontakt se svými učiteli a spolužáky.

Řešení Cisco Webex pro snadnější koordinaci používá také Vláda ČR, jak o tom na sociální síti informoval Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro informační technologie a digitalizaci.

 

Cisco nabízí licenci pro Webex zdarma na 90 dní bez jakýchkoliv závazků. Pro získání licence pro celý samosprávní orgán – kraj, město, apod. doporučujeme kontaktovat zástupce společnosti na mailu webex.verejnasprava@cisco.com, licenci pomohou vygenerovat a poskytnou podporu při nasazení Webexu.

Jak funguje nástroj Webex, se můžete podívat například na YouTube (v angličtině): https://youtu.be/oGfd40McW8Q.
Cisco také zájemcům nabízí možnost návštěvy specialisty, který vám dostupné technologie představí přímo u vás.

Cisco Webex umožňuje:

·       organizovat videohovory s až 200 účastníky,

·       mít neomezený počet virtuálních setkání,

·       ukládat dokumenty v cloudu,

·       nahrávat videohovory,

·       video s vysokým rozlišením (HD),

·       sdílet obrazovky či integrovat kalendář,

·       sdílet soubory a spolupracovat na nich v reálném čase,

·       využívat časově neomezené videohovory.

 

Cisco Webex má jednoduché ovládání, takže do videokonference se může zapojit kdokoliv bez detailních technických znalostí. Komunikace je možná přes osobní počítač, notebook, telefon či tablet, nebo pomocí samostatné video jednotky. 

 

Bezpečnostní řešení

Aby fungování veřejné správy nenarušily kybernetické hrozby, jejichž nárůst se dá nyní očekávat, protože oslabené prostředí je ideální příležitostí k útoku, poskytuje Cisco bezplatné licence také u produktů pro zajištění kybernetické bezpečnosti:

-        Cisco Umbrella je cloudová bezpečnostní platforma, která poskytuje první linii obrany proti hrozbám na internetu, ať už jsou uživatelé kdekoli.

-        Duo Security umožňuje organizacím ověřovat totožnost uživatelů před samotným přístupem k aplikacím. 

-        Cisco AnyConnect Secure Mobility Client umožňuje lidem pracovat odkudkoli na jakýchkoliv zařízeních a mít přitom bezpečný přístup k datům.

Více informací o těchto bezpečnostních řešení a možnosti jejich pořízení zdarma najdete (v angličtině) zde. Konzultaci a odbornou podporu s nasazením bezpečnostních řešení pro veřejnou správu můžete získat e-mailem na adrese webex.verejnasprava@cisco.com.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.