IT JAKO SLUŽBA JE NOVÝM TRENDEM. HEWLETT PACKARD ENTERPRISE UKAZUJE ČESKÝM FIRMÁM, JAK NA TO.

Představte si, že byste mohli během řízení automobilu pustit volant, ale přesto mít stále možnost znovu nad ním převzít kontrolu. A teď si představte, že podobně jednoduché by to mohlo být také v případě využívání firemního IT. Už žádné velké serverovny, žádná „armáda“ IT správců, ani upgrady podle toho, jak firma roste a nároky na IT oddělení stoupají. Místo toho může podnik získat vyvážený poměr mezi flexibilitou IT, náklady a kontrolou výsledků.

HPE - Green Lake

Globální společnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) vyvinula cenově dostupné cloudové služby, které nabízí prostřednictvím platformy HPE GreenLake. Firmám poskytuje prostředí vhodné pro provoz veškerých jejich aplikací a dat s možností správy a optimalizací celého prostředí, a to vše formou služby. Pracuje 24 hodin denně a 7 dní v týdnu automaticky, bez požadavků na stálé zásahy IT správců, a navíc umožňuje progresivně měnit výpočetní výkon podle aktuální potřeby podniku.

Služba, která šetří čas i náklady

Obrovskou změnou v tomto novém formátu je to, že firmám je dodáno kompletní IT jako balík softwarových a hardwarových služeb na základě konkrétních potřeb. Tradiční IT infrastruktura rozdělená na jednotlivé složky – servery, datová uložiště a síťové prvky – dnes již nedokáže být dostatečně flexibilní. Pokud je třeba poskládat infrastrukturu pro konkrétní účel, musí nastoupit složité procesy, jejichž vybudování mnohdy trvá i měsíce. Ale nemusí.

Společnost HPE věří, že díky platformě HPE GreenLake dokáže každý podnik posunout své IT do 21. století. Tento globální trend vyžaduje sice jiný přístup k IT, ale firmám přinese jednoznačné výhody
a výrazné úspory nákladů i času. I proto společnost HPE už před léty změnila strategii a zbavila se nálepky pouhého výrobce hardwaru. Teď novému trendu učí i české firmy a ukazuje jim, jak využívat IT jako službu.

Flexibilita na jakémkoliv pracovišti

V současné době celá řada zaměstnanců mimo výrobní sektor pracuje odkudkoliv. Kanceláře v byznys budovách už nejsou tolik zapotřebí. I proto se velká firemní sídla s velkým počtem zaměstnanců mění a prioritou je možnost zajistit jim pracovat odkudkoliv. Ve výrobním sektoru je to trochu jinak. I proto se IT strategie firem mohou výrazně lišit. Některé podniky navíc budou i nadále potřebovat mít přítomné IT řešení ve vlastních datacentrech, aby vyhověly bezpečnostním a regulačním požadavkům, učiněným investicím a výkonnostním požadavkům. HPE GreenLake poskytuje to nejlepší z obou světů. Jde o škálovatelnou službu IT infrastruktury, která organizacím umožňuje snadno zvládnout kolísání poptávky a měnící se tržní podmínky.

S pokračující vysokou zákaznickou poptávkou po hybridních řešení je HPE GreenLake skvělou volbou, která umožňuje zákazníkům vybrat si vhodnou cestu v souladu s náklady, výkonem a požadavky na řízení a správu. Navíc poskytuje vývojářům a lidem na rozhodovacích pozicích různé možnosti, jak tvořit a inovovat rychlostí, která je pro konkurenceschopnost klíčová. Když se vrátíme k příměru autonomního řízení automobilu ze začátku článku, potom HPE GreenLake je platformou, která umožňuje kombinovat všechny dostupné možnosti firemního IT a kdykoliv podle potřeb na základě škálovatelnosti aktivně a rychle plnit aktuální požadavky. Je to rychle rostoucí služba, kterou po celém světě využívá více než 1 000 zákazníků ve všech odvětvích různých velikostí, včetně společností z žebříčku Fortune 500. Podle zprávy IDC až 60 % podniků bude do roku 2023 používat flexibilní a méně nákladnější modely využití IT. HPE GreenLake je připraveno toto splnit.

Praxe ukázala reálné výzvy

Flexibilita používání IT se osvědčila v době koronavirové naplno. Zatímco některé společnosti potřebovaly skokově navýšit kapacitu IT, jiné z důvodu finančních škrtů ji naopak snížit. Přechod na cloud je závislý na tom, zda disponují vlastními odborníky na tento segment a příslušnými provozními schopnostmi – obojího přitom mají nedostatek. Organizace následkem toho používají v rámci hybridních řešení nekonzistentní prostředí a nemají kontrolu a přesnou představu o nákladech a rizicích pro celý podnik. A ze 75 % dat, která jsou na základě odhadů vytvářena a zpracovávána na okraji sítě, tato složitost ještě narůstá.

Kontakt pro konzultaci služby HPE: Pavel Linhart, pavel.linhart@hpe.com, +420 228 883 531

HPE

 

HOME

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.