STUDIO EG 

PARTNER STUDIA
CITRIX 2020

Velice se omlouváme všem, kteří se chystali sledovat živou diskuzi prostřednictvím této webové stránky. Na rozdíl od našeho kanálu YouTube, kde běžela bez problémů, díky špatnému odkazu mělo studiou na své webové stránce dvacetiminutový "výpadek".  Záznam celého studia je Vám nyní k dispozici na odkazu uvedeném níže. Ještě jednou se všem velice omlouváme a budeme se maximálně snažit, aby se situace při příštím STUDIU EGOVERNMENT neopakovala.

Děkujeme za pochopení

DIGITÁLNÍ ÚŘAD - CHIMÉRA NEBO REALITA 29. 9. 2020 

Valí se na nás další vlna hygienických omezení a je tedy možné, že  i další kolo home-office, tedy práce z domova. A to i pro úřady.

Jsou české úřady schopny plnohodnotné práce z domova?

Umí svým zaměstnancům dálkově zpřístupnit dokumenty a aplikace nutné pro jejich práci?

Jaké zkušenosti jsme si přinesli z prvního kola home-office?

Co je nutné udělat pro zabezpečení takového přístupu?

To byly jen některé z otázek, na něž jsme hledali odpovědi v rámci STUDIA EGOVERNMENT dne 29. 9. 2020.

 

Pozvání do STUDIA EGOVERNMENT přijali:

Michal Bláha, Hlídač státu a  Roman Kapitán, Market Development Engineer Systems  Engineering Eastern Europe,  Citrix Systems Czech republic s.r.o. (Mgr. Zdeněk Zajíček, prezident, ICT Unie nakonec, z důvodů důležitého a neodkladného jednání do diskute nemohl vstoupit).

 

Živě jsme se spojili s Ing. Vladimírem Dzurillou, vládním zmocněncem pro IT a digitalizaci; a v předtočených vstupech se s námi o své zkušenosti z první vlny Home- office podělili Zbyněk Grepl, vedoucí oddělení informatiky, Nové Město na Moravě a Ing. Pavel Rous, vedoucí odboru výpočetní techniky, MÚ Kladno.

Záznam celého studia je k dispozici zde:

VÍTĚZNÁ OTÁZKA
V průběhu živého streamu jste nám mohli zasílat své otázky s tím, že nejzajímavější bude ohodnocena partnerem STUDIA EGOVERNMENT společností CITRIX. Ze zaslaných jsme vybrali:

Dobrý den,

jak vidíte reálně možnost "práce z domova" při výkonu přenesené působnosti státní aprávy (např. stavební řízení, vodoprávní řízení, atd.) při zachování kyberbezpečnosti a ochrany osobních údajů účastníků řízení ? Jde o to, že při vzdáleném připojení oprávněného pracovíka do jemu přidělené agendy již není garance, že do spisu nahlíží a pracuje s ním pouze ona oprávněná osoba.

Děkuji a zdravím účastníky diskuze

Jaroslav Krupka

Otzázku ve svém vstupu zodpověděl vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla a Jaroslav Krupka získává výbavu na podzimní výlet od společnosti CITRIX - pánskou mikinu (Husky/Citrix), čepici, ponožky a termohrnek a k němu kávu a čaj.  Gratulujeme.

     

    inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.