STUDIO EG

30. 4. 2024 - 14:00 KYBERBEZPEČNOST   

PARTNER STUDIA
Alef - CISCO
Gordic bez pozadí

studio výhled IPro další studio na téma kyberbezpečnosti jsme se tentokráte přesunuli do prostor společnosti CISCO, kde jsme mohli "vysílat" s krásným výhledem na Prahu za zády. Tím, že  pokračujeme v tématu kyberbezpečnosti se jen snažíme  podtrhnouz její důležitost v současné době. Konkrétně jsme především navázali na  nedávnou Prague Cyber Conference , kterou uspořádal NÚKIB. Dále jsme  diskutovali především bezpečnost dodavatelského řetězce, bezpečnost cloudových řešení, otázku nástupu umělé inteligence v oblasti KYBEZ a  problematiku zajštění, respektive zaplacení IT a kybez odborníků ve veřejné správě.

 

 

ZÁZNAM STUDIA
avízo 30.4.

hosty studia byli

Lukáš Kintr, ředitel,  NÚKIB 

Lukáš Kintr je ředitelem Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). V roce 2015 nastoupil jako auditor kybernetické bezpečnosti do Národního centra kybernetické bezpečnosti (NCKB), které bylo do roku 2017 součástí Národního bezpečnostního úřadu, a později na NÚKIB působil jako vedoucí oddělení kontroly. Od září 2019 zastával pozici náměstka ředitele NÚKIB pro řízení NCKB, sekce, která je zodpovědná za nastavení strategie zajišťování a prosazování kybernetické bezpečnosti v České republice, za činnost vládního CERT, za jednání a spolupráci s národními a mezinárodními partnery nebo za provádění cvičení v oblasti kybernetické bezpečnosti.

 


Milan Habrcetl
, CISCO

Oblasti kybernetické bezpečnosti se věnuje od roku 1998, převážně v pozicích sales manager nebo business development manager.  V Ciscu pracuje od února 2016 v rámci Global Security Sales organizace s cílem podpory prodeje celého bezpečnostního portfolia Cisco Security v České Republice a Slovensku.

 

Miroslav Dvořák - ředitel odboru Správa informační bezpečnosti, Gordic

Je zodpovědný za plánování, řízení a implementaci kybernetických bezpečnostních projektů v souladu s platnými právními předpisy a provádí řízení systému bezpečnosti informací v souladu se zákony a požadavky společnosti. Má také klíčovou roli v komunikaci s vedením společnosti a s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost, zajišťuje řízení bezpečnostních událostí a incidentů a provádí analýzy rizik a bezpečnostních opatření. Dále se věnuje práci forenzního analytika, reverzní analýze malware/phishing/spam a analýze útočné plochy a zranitelností. 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.