ZONER Software, a. s.  - svěřte se do rukou profesionálů

 

Společnost ZONER software, a. s. má více než 25 let zkušeností s vývojem softwaru a poskytováním internetových služeb v oblasti e-commerce. Zoner nabízí celou škálu služeb spojených s provozem a zabezpečením on-line projektů, registrací a správou domén, serverhosting a nejširší nabídku elektronických certifikátů všeho druhu.

Zoner je evropskou společností s hlavním sídlem v Brně a pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA. Společnost se dělí na čtyři samostatné divize – internetové služby, on-line bezpečnost, fotografický software a vydavatelství.

ZONER PHOTO STUDIO

Program pro zpracování fotografií a fotografické dokumentace Zoner Photo Studio X je ústředním produktem divize Software. Využívají ho tisíce firem i veřejných institucí, jejichž uživatelům poskytuje nástroje ke zpracování celého životního cyklu fotografií. Za zajímavých licenčních podmínek nabízí vhodnou alternativu k široké skupině řešení od bezplatných po drahé komerční aplikace.

Pro účely zpracování fotodokumentace jsou v programu doplněny speciální nástroje, které usnadní uživatelům její rutinní zpracování, ale i nástroje, které jsou specifické pro segment pracovníků ve veřejném sektoru (např. anonymizace obrazu v souvislosti s GDPR, spolupráce programu s katastrálními mapami nebo databází RÚIAN pro poloautomatické popisování fotodokumentace metadaty, nejrůznější grafické anotace apod.). Kromě klasické organizace a ukládání fotografií na lokální disky uživatelů, poskytuje Zoner Photo Studio X také týmovou spolupráci prostřednictvím služby Zoner Photo Cloud, která je plně integrovaná do prostředí programu. Vedle toho existuje několik zákaznických instalací on demand vytvořené speciální fotodatabáze Zoner Photo Depository, jakožto součást širšího projektu Zoner DAM. Zoner Photo Cloud nabízí specializované nástroje pro ukládání fotografií a propracovaný systém ukládání fotografií s metadaty.

Kromě zpracování fotografií je v Zoner Photo Studiu X pilotně integrován vícestopý střih videa, což rozšiřuje jeho možnosti právě při zpracování obrazové dokumentace v situacích, kdy série fotografií nahrazuje videozáznam.

ELEKTRONICKÉ CERTIFIKÁTY A SPRÁVA DOMÉN

Bezpečnostní SSL/TLS certifikáty vás denně chrání před různými kyberhrozbami. Díky nim víte, že je vaše internetová komunikace chráněna, máte jistotu, kdo vám píše, kdo vytvořil daný dokument, případně vás upozorní i na phishing. Nejlepší certifikáty poskytuje jednoznačně projekt SSLmarket.cz, který je největším prodejcem těchto certifikátů v Evropě, jak potvrzuje i ocenění Partner roku 2019 od společnosti DigiCert, největší CA na světě. SSLmarket.cz má v nabídce několik druhů webových certifikátů, tím nejdůvěryhodnějším je EV – rozšířené ověření. V rámci této úrovně je oblíbeným produktem EV certifikát od GeoTrustu. Je doporučován pro společnosti a organizace, které kladou požadavky na nejvyšší stupeň důvěryhodnosti a dbají na vysokou úroveň zabezpečení.

SSLmarket.cz se zaměřuje jen na ty nejkvalitnější produkty, proto v jejich nabídce najdete i oblíbené certifikáty Thawte od společnosti DigiCert. Kromě tradičních SSL/TLS certifikátů pro webové servery a služby můžete získat osobní certifikáty pro elektronický podpis (S/MIME), kvalifikované certifikáty splňující požadavky EIdas, certifikáty pro podpis dokumentů a certifikáty pro podpis zdrojových kódů aplikací.

Jako pracovníci ve veřejném sektoru jistě oceníte i možnost zabezpečení domén DNSSECem (rozšíření systému doménových jmen DNS, které zvyšuje jeho bezpečnost). Registraci a správu zabezpečených domén poskytuje další z projektů ZONER software, CZECHIA.COM. Je prvním registrátorem, který má na svých DNS zabezpečeno 100 % .cz domén technologií DNSSEC.

CZECHIA.COM poskytuje nejširší nabídku doménových jmen k registraci na trhu.

U většiny domén jsou v nabídce i víceleté registrace, které jsou výhodnější pro váš rozpočet. Při registraci domény také automaticky získáváte bonus ve formě HTTPS zabezpečení vašeho webu s certifikátem Basic DV od DigiCertu, e-mailovou schránku na vlastní doméně zcela zdarma v rámci služby inPage mini a možnost vytvořit si základní webové stránky, fotogalerie nebo e-shop díky službě inPage mini.

SERVERHOSTING A HOSTING

Rychlost načítání webových stránek do značné míry ovlivňuje výkon serveru, na kterém jsou data webu a jeho funkční scripty uloženy, a které zabezpečují jeho chod. Existuje několik možností, jak bezproblémový provoz webového projektu zajistit. Od webhostingu, přes pronájem virtuálních serverů až po provoz vlastního zařízení.

Projekt ZonerCloud.cz, společnosti ZONER software, a. s., nabízí nejvýkonnější virtuální servery na trhu zapojené v cloudové infrastruktuře. Jednou z mnoha výhod serverů od ZonerCloud.cz je, že nedochází k žádným latencím a případným výpadkům spojení, protože všechny servery jsou umístěny v ČR. Aby ZONER svým klientům zajistil absolutní komfort a bezchybnost služeb, postavil nové datové centrum v klasifikaci TiER III. Obsahuje ty nejmodernější technologie od nejspolehlivějších dodavatelů na trhu, jako jsou DELL a CISCO. Stavba tohoto moderního datacentra vyšla společnost ZONER Software na desítky miliónů Kč. Zoner může svědomitě prohlásit, že je Green providerem, na střeše svého sídla vybudoval vlastní solární elektrárnu o výkonu 60 kWp, která slouží pro napájení datacentra. Veškerou další potřebnou energii dále nakupují od společnosti E.ON jen z obnovitelných zdrojů. Že má ZonerCloud.cz ty nejvýkonnější servery dokazuje i velké výkonnostní srovnání, ve kterém ZonerCloud.cz porazil přední konkurenty.

 

ZONER software, a. s. Vám pomůže i s hostováním vašeho webu. Vybírat můžete z webhostingových variant pro Windows, Linux, WordPress, Drupal, Joomla a další. Výhodou je bezproblémová a intuitivní instalace – stačí jedno kliknutí.

Jejich webhosting běží na nejnovější distribuci Debian ve verzi 10.2 (Buster), webserver je Apache 2.4. Podporujeme http/2 (pro rychlejší načítání šifrovaného obsahu), nejnovější verzi protokolu TLS 1.3 a nejnovější rodinu šifer využívajících eliptické křivky ECDH x25519.

Nedílnou součástí webhostingových profesionálních služeb jsou i emailová řešení s trojí ochranou (antispam, antivir, antiphishing), kde např. u nejoblíbenějšího programu Linux Plus máte k dispozici neomezený počet e-mailových schránek a 20 GB prostoru.

Pavlína Malachová

obchodní oddělení internet divize

ZONER

 

EG - 1/2020 

 

 

 

 

 

 

 

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.