ZONER a.s.: RYZE ČESKÝ POSKYTOVATEL NEJEN INTERNETOVÝCH SLUŽEB

 

 

ZONER se již 30 let stará o prezentaci a bezpečnost firem, obcí, úřadů a dalších institucí. Jejich portfolio zahrnuje vývoj fotografického softwaru, který používá přes 10 milionů uživatelů po celém světě nebo vydávání tematických knih pod značkou ZonerPress. S více než 100 zaměstnanci, rozloženými v 5 zemích světa, se zaměřují na poskytování komplexních služeb v oblasti internetové prezentace a bezpečnosti.

Internetové služby pod jednou střechou

Po mnoha letech v oboru si v Zoneru uvědomujeme, že je pro zákazníka důležité mít o svých službách přehled. To platí pro firmy, jednotlivce i státní sféru. Proto jsme vytvořili jednotné, přehledné a uživatelsky přívětivé Centrum administrace, kde mohou naši zákazníci najít kompletní správu domén a e-mailů, detailní monitoring serverů, přehled aktivních SSL/TLS certifikátů, správu webových stránek či e-shopu. Spojili jsme tak veškeré služby, potřebné pro profesionální prezentaci na internetu, aby zákazník zvládl vše s jedním přihlášením.

Zároveň si již 30 let zakládáme na lidském přístupu a přátelském vztahu s našimi zákazníky. Ke každé službě proto zákazník získá rozsáhlý systém nápovědy a živou zákaznickou podporu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

CZECHIA.COM - domény, webhosting a e-mail

Jeden z vlajkových projektů Zoneru je CZECHIA.COM. Skrze něj poskytujeme profesionální webhostingové služby jak zákazníkům ze soukromé, tak i z veřejné sféry. CZECHIA je zároveň jeden z největších registrátorů domén v ČR. Věří nám desetitisíce zákazníků v ČR. Z původního projektu, který vznikl v roce 1996 s cílem umožnit českým firmám on-line prezentaci na zahraničních trzích, tak vznikl jeden ze základních kamenů českého internetu.

 

Už od vzniku projektu víme, že bezpečnost dat je na prvním místě, a proto poskytujeme celou řadu nástrojů pro její maximalizaci. Kromě antivirové a antispamové kontroly poskytujeme ke všem hostingům službu DNSSEC a DKIM zdarma a k doméně SSL/TLS certifikát Basic DV, který si mohou zákazníci sami nainstalovat v Centru administrace pomocí jednoho kliknutí.

ZonerCloud.cz - nejvýkonnější servery

V moderním světě je slovo cloud součástí základního slovníku všech uživatelů internetu. Více či méně jej používáme téměř všichni, nejen podnikatelé a majitelé firem, ale i státní správa a veřejné instituce s vysokými nároky na provoz a zabezpečení webu dávají stále více přednost cloudu před fyzickými servery. Využívání VPS pro účetní systémy, sdílení a ukládání dokumentů či správa e-mailů ušetří oproti provozování vlastního serveru až 70 % nákladů na energie. Relativně nově se v cloudu provozují také AI aplikace, které spotřebují obrovské množství výpočetního výkonu a energie.

 

V Zoneru nabízíme nejvýkonnější VPS (virtual private server) na trhu, a to díky projektu ZonerCloud.cz. Podobně jako u hostingů a domén si zakládáme na bezpečnosti a pravidelném zálohování dat. Zároveň využíváme ty nejlepší virtualizační platformy na světě, Proxmox VE a Microsoft Hyper-V. Výkonný hardware pro ZonerCloud dodává Dell, jednička na trhu mezi výrobci serverů. Právě díky tomu, dále zásluhou tří nezávislých poskytovatelů internetového připojení a záložnímu systému napájení může ZonerCloud všem svým zákazníkům smluvně garantovat maximální možnou dostupnost služeb 99,99 %.

SSLmarket.cz - elektronické certifikáty

V naší honbě za bezpečností napříč internetovými službami jsme se v Zoneru stali také lídrem na poli kyberbezpečnosti. Náš SSLmarket je největší poskytovatel SSL/TLS certifikátů ve střední Evropě. Spolupracujeme s giganty v oboru kyberbezpečnosti, jako jsou CA DigiCert, CA QuoVadis či KeyTalk BV. Také proto patří mezi zákazníky SSLmarketu například Český statistický úřad, Česká národní banka nebo skupina ČEZ.

SSL/TLS certifikát s pečetí slouží k ověření identity provozovatele webu a dodání jistoty, že návštěvník místo na Vaši stránku nevstoupil na podvodnou kopii. Ten také šifruje komunikaci mezi klientem a serverem (např. názvy, adresy, hesla, čísla účtů, platebních karet i další osobní údaje) a chrání ji před zneužitím hackery.

Svůj SSL/TLS certifikát si může zákazník objednat na stránkách sslmarket.cz, a to i pokud třeba problematice nerozumí. Je to možné díky našemu intuitivnímu průvodci, který Vám pomůže najít nejvhodnější typ certifikátuprávě pro Vaše účely.

Webové stránky a e-shop

K internetu neoddělitelně patří také tvorba webových stránek. Proto jsme v ZONER a.s. vyvinuli redakční systémy inPage.cz a inShop.cz, pomocí nichž si můžete snadno a rychle vytvořit bezpečné webové stránky či výkonný e-shop. Díky velkému výběru přednastavených webových šablon si vyberete tu pravou pro jakékoliv Vaše účely.

Například s šablonou Naše obec si postavíte obecní webové stránky snadno a na několik kliknutí. Nemusíte si lámat hlavu s tím, kam jaké informace umístíte. Vše je již nachystané. Vám stačí jen doplnit kontakty, vlastní fotografie a texty.

V případě, že budete potřebovat prodávat na internetu, nabízí ZONER nejrychlejší e-shopové řešení pro tvorbu e-shopu v ČR v podobě projektu inShop, se kterým můžete svůj internetový obchod spustit už během několika minut. InShop nabízí rozsáhlé možnosti přizpůsobení a modernizované prostředí pro správu. Nyní navíc na 30 dní zdarma!

Vojtěch Tomášek,

ZONER - marketing INET divize

ZONER

 

EG - 1/2024

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.