MIKULOV 2020 - TO TU JEŠTĚ NEBYLO

 

Vždy jsme si přáli, aby byla naše konference výjimečná, řekněme až nezapomenutelná. Nečekali jsme, že se nám to někdy splní až takovým způsobem. Letošní ročník konference e-government 20:10, aneb žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně se nám všem skutečně vryl do paměti. A upřímně doufám, že už se to opakovat nebude.

            Z pohledu moderátora to vypadalo trochu jako na sjezdu chirurgů, sál plný zarouškovaných osob, všude stojany s desinfekcí a hlídání maximálního počtu osob v jednom sále (pro přebývající byl připraven přenos do sálu vedlejšího). Aby napětí z toho, jak s narůstajícími hygienickými požadavky bude konference nakonec vypadat, bylo co největší, v pátek, těsně před konferencí, MV ČR rozhodlo, že žádný z jejich vystupujících či účastníků nesmí do Mikulova přijet. Vzhledem k tomu, že MV ČR stabilně tvoří základní složku úvodního bloku konference, začal se produkční tým hroutit. Nutno v tomto směru poděkovat MV ČR a pochválit ho, protože přes víkend připravilo „vysílací“ studio, z něhož bravurně odbavili jak jednotlivé prezentace, tak odpovědi na otázky. Zároveň dokázali rozsah prezentací přiměřeně upravit, aby vyhovovaly jiným nárokům, jež vyžaduje videoprezentování oproti klasické fyzické přítomnosti. I díky tomu jsme „sjeli“ celou sekci vlastně téměř stejně, jako by byli zástupci MV ČR přímo v Mikulově.

            Odpolední bloky konference opět nabízely řadu prezentací v oblasti e-governmentu, nebo kyberbezpečnosti. Na tu jsme pak v závěrečném workshopu navázali kyberbezpečností speciálně v oblasti zdravotnických zařízení. Mezičas mezi jednotlivými pracovními dny konference vyplnil koncert ABBY (Abba World Revival), který s ohledem na realizaci ve venkovním prostředí a našem celodenním zahalení do roušek byl skutečně příjemným osvěžením.

            Vzhledem k tomu, že téměř ihned po mikulovské konferenci byla hygienická opatření ještě zpřísněna, zdá se, že to byla a bude jedna z mála konferencí, které se v letošním roce podařilo realizovat. Jak to přesně vypadalo a o čem všem jsme hovořili, naleznete na následujících stránkách, nebo na webové adresewww.egovernment.cz v sekci Mikulov, kde jsou k dispozici prezentace v PDF i videozáznamy jednotlivých vystoupení.

Přeji Vám vše dobré a těším se, že se setkáme na konferenci i v čase bez roušek

Ing. Michal Jirkovský

 šéfredaktor

 

 

EG - 2/2020

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.